Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja eliminatore Gjermani-Holandë, nis pjesa e dytë. Rezultati 1-0

Luhen ditën e sotme, takimet e radhës të vlefshme për eliminatoret e Europianit 2020. Padyshim që e gjithë vëmendja është te supersfida mes Gjermanisë dhe Holandës që do të zhvillohet në Hamburg. Ky takim është i vlefshëm për Grupin C.

Një përballje klasike e futbollit europian, teksa kjo do të jetë ndeshja e kthimit. Në sfidën e parë në Holandë, “pancerat” triumfuan me rezultatin 2-3.

 

Nis pjesa e dytë

LIVE/ Gjermani-Holandë 1-0

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA E 9/ Gjermania kalon në avantazh me golin e shënuar nga Serge Gnabry.

Nis sfida

LIVE/ Gjermani-Holandë 1-0

Related posts

E BUJSHME TEK U-21/ Mediat sllovene jehonë kalimit të trajnerit Gliha në Kosovë, ja roli që do të ketë tek “dardanët”…

Delo.autor

U TRANSFERUA TEK SEVILLA/ Rakitic i bën ftesën e veçantë Messit dhe paralajmëron Bayernin

Delo.autor

REALI NË KAOS/ Ylli “tradhton” PEREZIN, i kërkon ndihmë Guardiolas për ta…

Isa.Autor

Leave a Comment