Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja eliminatore Gjermani-Holandë. Rezultati 1-1

Luhen ditën e sotme, takimet e radhës të vlefshme për eliminatoret e Europianit 2020. Padyshim që e gjithë vëmendja është te supersfida mes Gjermanisë dhe Holandës që do të zhvillohet në Hamburg. Ky takim është i vlefshëm për Grupin C.

Një përballje klasike e futbollit europian, teksa kjo do të jetë ndeshja e kthimit. Në sfidën e parë në Holandë, “pancerat” triumfuan me rezultatin 2-3.

 

MINUTA E 59/ Holanda barazon shifrat me golin e shënuar nga Frenkie de Jong.

Nis pjesa e dytë

LIVE/ Gjermani-Holandë 1-1

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA E 9/ Gjermania kalon në avantazh me golin e shënuar nga Serge Gnabry.

Nis sfida

LIVE/ Gjermani-Holandë 1-0

 

Related posts

MORI PËRSIPËR EKZEKUTIMIN E PENALLTISË/ Portieri bëhet gaz i botës, thyhen dritat e stadiumit (VIDEO)

Delo.autor

ARSENAL-WEST HAM/ Vendasit gjejnë “rrugën e rrjetës” dhe në minutat shtesë (VIDEO)

Isa.Autor

Vllazninë e lënë VETËM/ Javën e ardhshme priten zhvilllime të reja për “kuqeblutë”

Sadik.Autor

Leave a Comment