Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja Sevilla-Real Madrid, nis pjesa e dytë. Rezultati 0-0

Nis përballja e orës 21:00  mes Sevillas dhe Real Madridit.

Real Madridi i Zinedine Zidane do të startojë me treshen sulmuese Bale, Benzema, Hazard (BBH), ndërsa në mesfushë me Kroos, Casemiro dhe James.

Ndryshimi i vetëm në formacion nga ai me PSG-në, është kthimi i kapitenit, Sergio Ramos.

Në anën tjetër, Sevilla nga minuta e parë e ka hedhur lojtarin e huazuar të Realit, Reguilon, kurse ish-sulmuesi i Los Blancos, Chicharito, është në stol.

Julen Lopetegui do të tentojë t’i hakmerret Florentino Perezit për shkarkimin e hershëm sezonin 2018/19.

 

 

LIVE/ Sevilla – Real Madrid 0-0

Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë me porta të paprekura.

Nis sfida

Related posts

FIORENTINA-INTER/ “Zikaltërit” sërish pa Icardin në këtë ndeshje (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

NDIZET ALARMI TEK “LOS BLANCOS”/ Lojtari i momentit në rrezik për sfidën e Championsit

Delo.autor

“Gradohet” Andi Lila/ Lojtari i KOMBËTARES hedh hapin e rëndësishëm në karrierë (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment