Futboll Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja Sevilla-Real Madrid, mbyllet pjesa e parë. Rezultati 0-0

Nis përballja e orës 21:00  mes Sevillas dhe Real Madridit.

Real Madridi i Zinedine Zidane do të startojë me treshen sulmuese Bale, Benzema, Hazard (BBH), ndërsa në mesfushë me Kroos, Casemiro dhe James.

Ndryshimi i vetëm në formacion nga ai me PSG-në, është kthimi i kapitenit, Sergio Ramos.

Në anën tjetër, Sevilla nga minuta e parë e ka hedhur lojtarin e huazuar të Realit, Reguilon, kurse ish-sulmuesi i Los Blancos, Chicharito, është në stol.

Julen Lopetegui do të tentojë t’i hakmerret Florentino Perezit për shkarkimin e hershëm sezonin 2018/19.

 

 

LIVE/ Sevilla – Real Madrid 0-0

Mbyllet pjesa e parë me porta të paprekura.

Nis sfida

Related posts

E RËNDË/ Humbi ndeshjen, TRAJNERI SHQIPTAR SULMOHET në hyrje të banesës 

Isa.Autor

GJITHMONË UNIKAL/ MARADONA humbet ndeshjen e parë në Meksikë dhe shpërthen ndaj…

Isa.Autor

NDESHJA BARCELONA-LIVERPOOL/ Gjysmëfinalja e dytë Champions, do të jetë arbitri i famshëm holandez…

Delo.autor

Leave a Comment