Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja Verona-Milan, mbyllet pjesa e parë. Rezultati 0-0

Milani do të kërkojë triumfin e dytë radhazi në kampionat, teksa përballë ka Veronën, e Marash Kumbullës dhe Amir Rrahmanit, e cila i ka surprizuar të gjithë në startin e kampionatit duke siguruar 4 pikë në 2 sfidat e para.

Kuqezinjtë vijnë në këtë përballje me të etur se kurrë, teksa do të kërkojnë të vijojnë ecurinë pozitive pas fitores minimale ndaj Breshas.

Të dy trajnerët kanë bërë publike formacionet zyrtare. Tek vendasit bie në sy prezenca e 2 futbollistëve shqiptare, Marash Kumbulla dhe Amir Rrahmani nga minuta e parë, ndërkohë që trajneri Xhiampaolo, ka preferuar Biljan nga minuta e parë.

 

 

Mbyllet pjesa e parë me porta të paprekura.

Nis sfida

LIVE| VERONA – MILAN 0-0

FORMACIONET ZYRTARE:

VERONA: Silvestri, Rrahmani, Kumbulla, Gunter, Faraoni, Lazoviç, Veloso, Amrabat, Verre, Zakanji, Stepinski.

MILAN: Donaruma, Kalabria, Musakio, Romanjoli, Rodriguez, Kesi, Bilja, Çalhanoglu, Paketa, Suso, Piontek.

Related posts

RASTI KULMINAT/ Cuculi i sinqertë: Arbitri gaboi, e preka topin me dorë dhe ishte penallti

Isa.Autor

KLUBI FESTON 100 VJETORIN/ Tirana zgjedh logon që do e shoqërojë në ditët festive

bora.autor

TALENTI “SHPËRTHEN” NË SERIE A/ Flet babai i futbollistit: Nëse do “flijohej” nga Roma, mund ta zgjedhë vetëm…

Delo.autor

Leave a Comment