Futboll Sport

MANUEL NEUER I KA ZËNË VENDIN TEK GJERMANIA/ Flet Ter Stegen: Kjo situatë po më çmend…

Është pjesë e 3 kandidaturave të FIFA-s për çmimin e portierit më të mirë të vitit, sezoni i kaluar ishte i shkëlqyer për të me fanellën e Barcelonës, por as kjo nuk ka mjaftuar që Marc-Andre Ter Stegen të shndërrohet në portierin e parë të kombëtares gjermane, pasi titullari mes shtyllave vazhdon të jetë Manuel Neuer.

Portieri i Barçës nuk ndihet aspak mirë nga kjo situatë dhe në një intervistë i ka thënë të gjitha.

“Natyrisht kjo situatë po më çmend. Ti jep më të mirën nga vetja dhe nuk je aty ku dëshiron. Unë dua të jem i suksesshëm dhe objektivi i madh që unë kam, është të jem portieri i parë për kombëtaren time. Por, jo me çdo kusht, unë dua ta shikoj veten time në pasqyrë dhe të them se kam punuar gjithmonë me ndershmëri. Nuk është aspak e lehtë, por durimi është pjesë e të qenit futbollist. Ka raste kur duhet të presësh”, theksoi portieri.

Në vendimin e trajnerit Low për të aktivizuar titullar Neuer ka ndikuar edhe qëndrimi i portierit në Gjermani, ndërkohë që Ter Stegen zgjodhi kalimin në Spanjë për vazhdimin e karrierës së tij.

“Nuk pendohem aspak që u largova drejt Spanjës. Përvoja e të luajturit jashtë vendit, më ka bërë akoma më të fortë si portier”, përfundoi Ter Stegen.

Related posts

Ja lojtarët që shpërthyen në Botëror, por rezultuan dështime të mirëfillta

Sadik.Autor

Gëzohet Guardiola/ MOTORRI I MESFUSHËS rikthehet në derbin me Man United

Isa.Autor

ALARMOHET TOTTENHAM/ “Ylli” i skuadrës refuzon rinovimin, përfiton Barcelona

Isa.Autor

Leave a Comment