Futboll Seria A Sport

MBYLLJA E MERKATOS/ Juventusi “godet” ditën e fundit, transferon sulmuesin e talentuar! (FOTO)

Juventusi ka nënshkruar zyrtarisht me sulmuesin e Cagliarit, Han Kwang-song duke e huazuar atë me mundësi blerje.

Lojtari ka treguar formë shumë të mirë vitet e fundit, teksa ka arritur të luajë edhe me kombëtaren e Koresë së Veriut, ku gjithashtu ka zhvilluar paraqitje shumë të mira.

Kwang-song ndiqej nga “Zonja e Vjetër”, që në merkaton e janarit, por vetëm tani ata arritën të bindin Cagliarin për ta lënë të lirë lojtarin të bashkohet me skuadrën nga Torino.

Sulmuesi pritet të bashkohet me 23-vjeçarët e Juventusit që militojnë në Serie C dhe në rast se aty bind me paraqitjet e tij mund të kalojë në ekipin e parë.

Related posts

LIVE/ Islandë-Shqipëri, Reja kryen zëvendësimin e parë. Hedh në fushë Ergys Kaçen

Delo.autor

TRIUMFON ME PËRMBYSJE/ Lazio e Strakoshës mposht Brescian në frymën e fundit

Delo.autor

E BUJSHME NGA SPANJA/ Juventus kërkon të “rrëmbejë” mesfushorin e Premier League…

Delo.autor

Leave a Comment