Futboll Kombëtarja Ndeshjet Live

MIGJEN BASHA DREJT AUSTRALISË/ Ja skuadra ku pritet të transferohet mesfushori shqiptar

Vetëm disa javë pasi komunikoi lamtumirën e tij nga Kombëtarja shqiptare, Migjen Basha konfirmoi edhe largimin nga Arisi i Selanikut.

Mesfushori shqiptar edhe pse kishte kontratë deri në fund të sezonit me skuadrën greke, ditën e martë zyrtarizoi prishjen me konsensus të marrëveshjes, duke u shndërruar në një lojtar të lirë në treg.

Sipas mediave të huaja, ish-mesfushori i Torinos do të transferohet te Melbourne Victory në kampionatin australian.

Fakti që 33-vjeçari është shumë pranë transferimit në një kontinent të largët si Australia, ka ndikuar edhe në zgjedhjen e tij për t’u tërhequr nga Kombëtarja shqiptare, pasi udhëtimet Australi-Shqipëri do t’i merrnin shumë kohë dhe do të rezultonin shumë të lodhshme për Migjen Bashën.

Related posts

Bielsa “largon” Ekubanin nga Leeds United, në Vlorë ëndërrojnë për sulmuesin ganez

Isa.Autor

NGA KAMPIONËT TEK REVOLUCIONI/ Të gjithë ekipet në gjueti të Inter-it, ja si ndryshon Seria A në sezonin e ri…

Delo.autor

E BUJSHME/ “Shfaqet” ish-trajneri i Interit, gati të drejtojë në Angli klubin e madh…

Isa.Autor

Leave a Comment