Futboll Kosova Sport

NË 2 NDESHJE 3 GOLA/ Valdet Rama “shpërthen” në Gjermani

Në 2 ndeshje ka shënuar 3 gola. Ish-futbollisti i Kukësit, Valdet Rama, është duke kaluar një formë të shkëlqyer në Ligën e tretë gjermane me skuadrën e Mepen.

Pas debutimit me gol ndaj CZ Jenës, 31-vjeçari realizoi dopietë në sfidën e sotme ndaj Kaiserslauternit.

Rama hapi serinë e golave në minutën e 3-të, teksa u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë.

Miqtë barazuan shifrat në minutën e 11-të, ndërkohë që Mepen realizoi edhe 2 gola të tjerë duke e mbyllur pjesën e parë me avantazhin 3-1.

Ndërkohë në pjesën e dytë shqiptari nuk u mjaftua me një gol, teksa realizoi të dytin personal në minutën e 66-të.

Mepeni e mbylli sfidën me triumfin e thellë 6-1.

Related posts

Liverpooli nuk ndalet vetëm me Van Dijkun, dëshiron të sigurojë Goretzkan në janar

Q.Autor

KORONAVIRUSI/ U larguan nga Manchesteri, izolim për Pep Guardiolën dhe 8 lojtarët e klubit

Delo.autor

LIVE/ Po luhet ndeshja “Euro 2020” Finlandë-Itali. Rezultati 0-1

Delo.autor

Leave a Comment