Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

SHKËLQEN BEKIM BALAJ NË KAMPIONATIN AUSTRIAK/ Sulmuesi i Kombëtares gjen rrugën e rrjetës me Sturm Gracin (FOTO)

Sulmuesi i Kombëtares Bekim Balaj, ka gjetur rrugën e rrjetës, në ndeshjen që Sturm Graci, skuadra e tij është duke luajtur me Admiran, në sfidën e vlefshme për javën e nëntë të kampionatit.

balaj

Shqiptari katër minuta pas nisjes së pjesë së dytë, ka shënuar golin e dytë për skuadrën e tij, që momentalisht po fiton 3-1.

Ky ishte goli i katërt në kampionat për sulmuesin shqiptar, i cili po kalon një formë të mirë.

Sulmuesit kuqezinj tregojnë janë në një moment shumë të mirë, pasi ditën e sotme shënoi dopietë edhe Sokol Cikalleshi .