Futboll Kupa e Shqipërisë Sport

NIS KUPA E SHQIPËRISË/ Partizani dhe Kukësi do mësojnë kundërshtarët

Nis zyrtarisht sot Kupa e Shqipërisë. Pasi FSHF-ja përcaktoi skemën, edicioni 2019-2020 do të nisë me dy ndeshje.

Turi paraeliminator do të vendosë përballë njëra-tjetrës Vorën me Luzin 2008 dhe Tomorin me Shkumbinin.

E para do të luhet në Yrshek, ndërsa e dyta në stadiumin e Beratit.

Takimet janë me sistem eliminimi, pra brenda një ndeshjeje do të jepet edhe verdikti.

Çifti fitues i Vorës dhe Luzit do të ndeshet me Partizanin në rast se kualifikohet në turin e parë, ndërsa Tomori ose Shkumbini do të masin forcat me Kukësin në të njëjtin raund.

Related posts

ÇUDIRAT NË FUTBOLL/ Arbitri ITALIAN pezullohet për 5 vite, SEPSE ka MASAKRUAR një…

Isa.Autor

LËSHON “TENTAKULAT” NË ITALI/ Leonardo në “luftë” për sulmuesin e Juventus…

Delo.autor

DERBIN E TAULANTËVE E FITON XHAKA/ Grezda sërish jashtë, dështim deri tani në Skoci

Isa.Autor

Leave a Comment