Futboll Sport

ZYRTARE/ Celedes emërohet trajner i Valencias

Pas shkarkimit tronditës të Marcelinos, Valencia ka vepruar shpejt dhe e ka emëruar Albert Celedes në postin e trajnerit të skuadrës.

Pas një takimi të martën mes pronarit të klubit Peter Lim dhe presidentit Anil Murthy në Singapore, u vendos që Marcelino të shkarkohej, transmeton Gazeta Express.

Valencia veproi menjëherë dhe e emëroi Celedes në vend të tij.

Celedes ka shumë pak përvojë si trajner i nivelit të lartë. Ai ka qenë ndihmës trajner i Julen Lopeteguit në Real Madrid, ndërsa më parë ka qenë trajner i ekipit kombëtar U21 të Spanjës për katër vjet.

Related posts

NA LA PA FJALË/ E dashura e “Chicharitos” i tregon të gjitha, pozon NUDO (FOTO)

Isa.Autor

Vjet i ndihmoi të shpalleshin kampion, Kukësi shpall “non grata” Enea Jorgjin: U ble nga Kamza

Q.Autor

CHAMPIONS/ Liverpool mposht Parisin “me një sy”, ATLETICO bën “detyrën”, Napoli ndalet në SERBI

Isa.Autor

Leave a Comment