Futboll Seria A Sport

PAQUETA NUK BIN TRAJNERIN GIAMPAOLO/ Milan hedh “tentakulat” nga lojtari argjentinas…

Pas një merkato verore deri diku të qetë, drejtuesit e Milanit po punojnë ta përforcojnë skuadrën në merkaton e ardhshme.

Sipas asaj që shkruan “Corriere dello Sport”, tekniku i kuqezinjve nuk duket i bindur nga Lukas Paketa, për t’i besuar atij rolin e lojtarit pas 2 sulmuesve, të cilin momentalisht e bën Suso. Në këtë situatë drejtuesit kanë filluar të shikojë lojtarë të tjerë për atë repart.

Një futbollist që Milani po ndjek me kujdes është Rodrigo De Paul, i cili prej 3 vitesh aktivizohet te Udineze. Argjentinasi duket si profili ideal nga trajneri i “Djallit” për atë pozicion dhe drejtuesit do të provojnë në merkaton e janarit ta marrin atë në “San Siro”.Rodrigo_De_Paul_Udinese

Për 25-vjeçarin Milani kishte shfaqur interes edhe me parë, por një marrëveshje nuk u arrit për shkak të kërkesave të larta nga klubi i tij aktual.

Related posts

LIVE/ Mbyllet pjesa e parë e Kupës, spektakël dhe 18 gola në 45 minuta

Isa.Autor

DËMTIM I RËNDË/ Lojtari i Manchester United kryen operacion në gju, ja sa rrezikon

Delo.autor

ZYRTARE/ Kukësi nuk ndalet në merkato, verilindorët “rrëmbejnë” mbrojtësin e Kamzës

Sadik.Autor

Leave a Comment