Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

REALIZOI GOL DHE ASIST/ Vedat Muriqi është njeriu i momentit tek skaudra e Fenerbahces (VIDEO)

Vedat Muriqi po tregon vlerat e tij javë pas jave në kampionatin turk me skuadrën e Fenerbahces. Shqiptari i Kosovës ka realizuar gol në sfidën ndaj Ankaraguçu, si dhe asistoi te goli i parë i realizuar nga Jorgesen.

Miqtë shënuan të parët me anë të Orgill, në minutën e 16-të, ndërkohë që festa ka zgjatur vetëm 4 minuta pasi Jorgensen barazoi shifrat.

Për të çuar peshë zemrat e tifozëve të Fenerit mendoi Vedat Muriqi, i cili në minutën e 73-të nuk fali duke tundur rrjetën pas asistit të Kruse. Ky ishte goli i tretë në kampionat për bomberin e Kosovës.

Related posts

NJIHET PËR LINJAT E SAJ TRUPORE/ Basketbollistja italiane ngre temperaturat me FOTO seksi në rrjetet sociale

Delo.autor

PAS TRE HUMBJEVE RADHAZI/ Kampionët në fuqi mposhtin Vllazninë në “Selman Stërmasi”

Delo.autor

ARSENAL-CARDIFF/ Cardiff shkurton avantazhin, shënon Mendez-Laing

Delo.autor

Leave a Comment