Futboll Seria A Sport

SFIDA NDAJ GENOAS/ Për Strakoshën do të jetë shumë e veçantë

Ditën e nesërme skuadra e Lazios do të përballet në kampionat me Genoan.

Mirëpo ajo ditë për portierin e kombëtares Shqiptare, Thoma Strakosha do të jetë tepër e veçantë.

24 vjeçari do të luaj ndeshjen e 100 në Serie-A, të gjitha të zhvilluara me fanellën e Lazios.

Garidiani është prej 4 vitesh pjesë e Lazios dhe në asnjë rast nuk e ka thyer besimin që drejtori Igli Tare i dha.

Ai ofron siguri në port dhe gjithmonë ka ditur që të jetë vendimtarë për skuadrën e tij.

Tek Lazio, Strakosha, është në plane edhe për shumë vite të tjera, gjë e cila do t’i mundësojë të vejë rekorde të reja.

Nuk na mbetet gjë tjetër veçse t’i urojmë suksese të mëtejshme “Shqiponjës Kuqezi”.

Related posts

Anderlecht ”peshkon” në Shqipëri, talenti i Besës drejt Belgjikës

Isa.Autor

“ISHTE NË FESTË TËRË NATËN”/ Fqinjët ankohen për sportistin e njohur: Kaloi mbrëmjen me tre femra… (FOTO)

Delo.autor

MUSTAFI shkakton penallti/ Lojtari i Crystal Palace e dërgon topin në…(VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment