Futboll Sport

SFIDA NDAJ KOMBËTARES/ Lajm i mirë për “Kuqezitë”, Turqisë do t’i mungojë ylli i skuadrës…

Pas fitores 4:2 ndaj Islandës rriti shpresat e Shqipërisë për kualifikim në Kampionatin Europian.

Kuqezinjtë kanë marrë një lajm të mirë para ndeshjes së 11 tetorit ndaj Turqisë e cila do të jetë pothuajse vendimtare për fatet e kualifikimit në “Euro 2020”.

Mesfushori i Turqisë, Cengiz Under do të mungojë në përballjen ndaj Shqipërisë për shkak të problemeve fizike.

Raportet mjekësore thonë që Cengiz Under do të mungojë 5 javë dhe do të rikuperohet vetëm në fund të tetorit.

Related posts

3 JAVË PARA FUNDIT TË KAMPIONATIT PORTUGEZ/ Porto ‘fal’ titullin ekipit rival, ja rezultati dramatik (VIDEO)

Delo.autor

MESFUSHORI SHQIPTAR UL GJAKRAT/ Ky veprim i Xhakës e afron me shiritin e kapitenit (FOTO)

Delo.autor

SERIA A ROMAGNOLI SI THIAGO SILVA/ Ja arritja e veçantë e mbrojtësit

Isa.Autor

Leave a Comment