Futboll Sport

PASI DHA DORËHQJEN/ Ja vendimi që merr Federata e Bosnje Hercegovinës për trajnerin Prosinecki

Robert Prosinecki mbetet trajner i kombëtares së Bosnjes.

Pasi dha dorëheqjen, pas humbjes me Armeninë të dielën e kaluar, trajneri kroat bëri prapa ktheu, duke vendosur të qëndrojë deri në fund të fazës kualifikuese për Euro 2020.50-vjeçari ndërroi mendje pasi u bind nga drejtuesit e Federates, të cilët nuk pranuan vendimin e tij për t’u larguar. Prosinecki deklaroi se do të kishte qënë e lehtë të largohej, por shumë persona besojnë dhe e mbështesin atë, për këtë arsye ai pranoi të qëndronte.

Kroati pohoi se ardhja e një trajneri të ri në këto momente nuk do të kishte efekt pozitiv, ndërkohë që mundësia për t’u kualifikuar ekziston dhe për këtë ai theksoi se duhet të punojnë shumë për ta arritur.

Related posts

INTERI DHE MILANI DRIDHEN/ Mourinho i tërbuar me mbrojtësit, në Milano për dy “YJE”

Isa.Autor

FITOI PËRBALLJEN KUNDËR FROSINONES/ Gattuso tallet me gazetarin: Ai është i shurdhër dhe nuk…

Delo.autor

Një fallxhore shqiptare parashikoi ngjitjen e Empolit, Veseli shtylla e mbrojtjes edhe në Serinë A

Sadik.Autor

Leave a Comment