Futboll Sport

SHALL LESHI DHE NUMRI 8-TË/ Ja kuptimi i Logos së Kupës së Botës “Katar 2022”

Kanë mbetur më shumë se 3 vite nga starti i Kupës së Botës 2022. Katari është vendi pritës, duke u bërë shteti i parë arab që pret një kompeticion të përmasave të tilla.

Por kjo nuk është e veçanta e vetëm e këtij turneu. Si radhë herë, Kupa e Botës do të organizohet në dimër, duke u bërë kështu turneu i parë që nuk zhvillohet gjatë muajve të verës.

Ndërkohë, organizatorët kanë zbuluar edhe Logon Zyrtare të Kupës së Botës 2022. Logoja e vitit 2022 është i përbërë nga numri tetë, që tregon numrin e stadiumeve që do të luhen ndeshjet në Katar gjatë turneut.

Simboli i pafundësisë pasqyron trashëgiminë e pafundme që Katari ka për t’i treguar botës gjatë këtij turneu.  Ndërkohë, për të ndërtuar logon është përdorur një shall leshi, çka sinjalizon Kupën e Parë Botërore që do të mbahet në dimër.

Related posts

PREMIER LEAGUE/ Wenger konfirmon dëmtimin e rëndë të Koscielny

Sadik.Autor

Monaco bën mrekullinë, përmbys Lyonin me 10 lojtarë

Q.Autor

NJË DITË PARA NDESHJES ME TURQINË/ Kombëtarja shqiptare merr lajmin e keq

bora.autor

Leave a Comment