Champions League Ekskluzive Futboll Sport

SOT SFIDON PSG/ Statistikat e “FRIKSHME” të Real Madrid në Champions League

Real Madrid do të fillojë në Paris edicionin e 50-të të Kupës së Evropës në Paris në mbrëmjen e orës 21:00, nga të cilat gjigantët spanjoll kanë fituar 13 herë kupën me veshë të argjend.

Askush nuk ka luajtur më shumë ndeshje të Kupës së Evropës apo ngritur më shumë trofe sesa Real Madrid, i cili do të shpresojë të nisë në rrugën drejt një tjetri.

Ja statistikat e Real Madrid për pjesëmarrjen në Champions League dhe trofetë e fituar ndër vite:

Related posts

JUVENTUS-ATALANTA/ Shtanget “Zonja e Vjetër”, Josip Ilicic shënon me portën bosh (VIDEO)

Delo.autor

ZBULOHET PRAPASKENA/ Ja si Zidane “largoi” Hakimin! Conte i telefonoi personalisht

Delo.autor

DERBI I ANGLISË/ Kampionët e Europës mposhtin Manchester United në “Anfield”

Delo.autor

Leave a Comment