Futboll Kosova Sport

TREGON NDRYSHIMIN E MADH QË KA PËSUAR KOSOVA/ Rrëfen Kameramani anglez: 1997 në frontin e luftës, 2019 me… (FOTO)

Gazetari i ITV Sport, Gabriel Clarke ka postuar një foto të kameramanit Chris James në periudha të ndryshme, duke treguar njëherësh ndryshimin e madh që ka pësuar Kosova.

Ai ka publikuar në Twitter një foto të Jamesit duke marrë imazhe vija e frontit në luftën e Kosovës më 1997, e një tjetër nga ndeshja e mbrëmshme ndërmjet Anglisë dhe Kosovës.

“1997 në vijën e frontit në Kosovë, 2019 Angli – Kosovë, te vija anësore. Asnjë hap prapa. Kameramani Chris James nga ITV Football”, ka shkruar Clarke.

Related posts

VJEN REAGIMI PASI ARRITI ÇEREKFINALEN E COPA AMERICA/ Messi: Ndaj Katarit kisha shumë frikë se mos…

Delo.autor

3 PRITJE VENDIMTARE NDAJ MILAN/ Ja vlerësimi i mediave italiane për “Gardianin” shqiptar

Delo.autor

“NUK E KAM UNË NË DORË”/ Wanda Nara ia kalon “topin” Interit: Për mua, Icardi rinovon 100%

Delo.autor

Leave a Comment