Futboll Sport

UEFA “THE BEST AWARDS”/ Messi mbërrin së bashku me familjen në Milano

Lionel Messi tashmë gjendet në Milano. Kapiteni i Barcelonës do të jetë i pranishëm në ceremoninë e FIFA-s për më të mirët e vitit 2019 që do të mbahet sonte në mbrëmje në shtëpinë e operës në Milano, duke filluar nga ora 20:30.

Messi mund të fitojë sonte tri çmime, “The Best” (Lojtari i Vitit), çmim për golin e vitit si dhe i padiskutueshëm është në formacionin e vitit.

Për çmimin “The Best”, Messi garon me Cristiano Ronaldon dhe Virgil van Dijk.

Bashkë me Messin kanë fluturuar edhe portieri Ter Stegen, si dhe mesfushori De Jong, që pritet të jenë në 11-shen e vitit.

Related posts

NIS GRAND SLAM “US OPEN”/ Flet tenisti Roger Federer: Ekipi im është familja ime e dytë, ja objektivi…

Delo.autor

“MË NË FUND SHËNOI”/ Shikoni festimin epik të kryeminstrit Johnson tek goli i Harry Kane (VIDEO)

Delo.autor

Barcelona me mision të veçantë në Paris, kërkon zëvendësusesin e Iniestës

Isa.Autor

Leave a Comment