Futboll Kosova Sport

“EURO 2020″/ Kosova nis shitjen e biletave për sfidën miqësore, ja sa kushtojnë

Kombëtarja e Kosovës do të kthehet në stadiumin “Fadil Vokrri”, për ndeshjen miqësore kundër Gjibraltarit, teksa pasditen e sotme ka filluar shitja e biletave.

Ky takim zhvillohet vetëm katër ditë para ndeshjes deçizive me Malin e Zi në kuadër të eliminatoreve “EURO 2020”.

Trajneri Bernard Challandes do të ketë mundësi që të testojë skemat dhe lojtarët që kanë pasur më pak minuta gjatë këtyre eliminatoreve.

“Dardanët” pritet të jenë të shumtë në numër, për ta përkrahur Kosovën në sfidën e saj të radhës.

Related posts

LIVE/ Laçi-Teuta: Starton pjesa e dytë, Laçi do të mundohet të regojë me 10 lojtarë (VIDEO)

Isa.Autor

“ËSHTË I SHPEJTË…”/ Trajneri i Sauthemptonit lavdëron Brojën dhe tregon armët e tij më të forta

Delo.autor

DEKLARATA SURPRIZË E SULMUESIT/ Te Milani nuk isha i lumtur si në Spanjë

Isa.Autor

Leave a Comment