Futboll Ligue 1 Sport

“VËSHTIRËSI NË SHUMË YJE”/ Di Maria frikë për PSG-në: Të gjithë duan të…

Sulmuesi i PSG-së, Angel Di Maria, ka folur pa doreza për rivalitetin në ekip dhe ka theksuar se ka vështirësi kur ka shumë yje në skuadër. Argjentinasi luan prej vitesh në Paris, por ka mbetur në hijen e Neymarit, Mbappesë dhe Cavanit. Ai është gjithmonë i gatshëm dhe vendimtar për kampionët e Francës duke u kthyer në senator.

Lojtari me eksperiencë shprehet se menaxhimi i skuadrës ka vështirësitë e veta kur ka shumë yje në ekip. “Ndonjëherë është e vështirë kur ke shumë yje në skuadër. Është normale që Cavani, Mbappe dhe Neymar gjithmonë duan të shënojnë”, – u shpreh ai.

Afrimi i Mauro Icardit mund të hapë një çështje tjetër dhe duket se francezët mund të vuajnë jo pak. Trajneri Thomas Tuchel ka një punë të vështirë në përcaktimin e formacionit dhe menaxhimit të aq shumë lojtarëve “big”.

Related posts

Argjentina pranë ELEMINIMIT, Messi konfirmon fiksimin: “Dua Kupën e Botës”

Isa.Autor

“EMOCIONE TË FORTA NË DEBUTIMIN E ME KOMBËTAREN”/ Flet mbrojtësi Kumbulla: Ju tregoj si më përzgjodhën te Verona

Delo.autor

ZVICËR-ANGLI/ Nations League, Xhaka dhe Shaqiri janë titullar në këtë ndeshje (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Leave a Comment