Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja Real Madrid-Granada. Rezultati 3-2

Reali dhe Granada do të luftojnë për kreun në La Liga.

Pas shtatë xhirove, Reali prin në La Liga me 15 pikë, kurse Granada e dyta me 14 pikë.

Odriozola starton në vend të Marcelos në mbrojtje në krahun e majtë, kurse Valverde në mesfushë në vend të Luka Modric.

James Rodriguez s’ka sërish minuta, ani pse nuk luajti në Champions League në barazimin 2-2 me Clube Brugge.

Kjo vërteton se ai nuk është lënë në shtëpi për të pushuar, thjesht nuk preferohet nga Zinedine Zidane.

 

 

LIVE/ Real Madrid – Granada 3-2

 

MINUTA 78/ Granada ngushton shifrat me golin e Domingos Duarte.

MINUTA 69/ Granada ngushton diferencen me golin e shënaurn nga Darwin Machis me 11-metersh.

MINUTA 61/ Real Madrid thellon shifrat me golin e shënuar nga Eden Hazard.

MINUTA 46/ Nis pjesa e dytë

***

MINUTA 45+1/ Real Madrid dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Eden Hazard.

MINUTA 2/ Real Madrid kalon në avantazh me golin e shënuar nga Karim Benzema.

MINUTA 1/ Nis sfida

Related posts

EURO 2020/ Zvicra dhuron spektakël, futbollisti i Milanit shënon super gol. Ja “MAGJIA” (VIDEO)

Delo.autor

KINEZËT KËRKJONË YLLIN E MILANIT/ “Kuqezinjtë” duan gati 3-fishin e shumës së shpenzuar

Delo.autor

PSG ngel me “gisht në gojë”/ Ylli i Barcelonës nuk dëshiron të largohet nga “Camp Nou”

Isa.Autor

Leave a Comment