Futboll Premier League Sport

ARSENAL-BOURNEMOUTH/ Emery kërkon fitoren me çdo kusht (FORMACIONET ZYRTARE)

Arsenali do të kërkojë të rikthehet te ndaj Bournemouth sot në Londër, dhe njëkohësisht në top katërshe të Premierligës.

Skuadra e Unai Emery barazoi me Manchester Unitedin në javën e fundit dhe është në formë të dobët në ligë, pasi e ka fituar vetëm njërën nga katër ndeshjet e fundit.

Edhe pse në pozitën e 10, Bournemouth ka vetëm një pikë më pak se Arsenali i renditur në vendin e gjashtë.

Një fitore eventuale dhe tronditëse, do ta ngrinte Bournemouthin në pozitën e katërt.

“Topçinjtë” nuk do të mundë të llogaritin në sulmuesin Alexandre Lacazette, që është i lënduar.

Mesut Ozil është lënë jashtë skuadrës për ndeshjen e dytë radhazi, e bashkë me të edhe Shkodran Mustafi.

Formacionet zyrtare për ndeshjen që nis në orën 15:00

Arsenal:

Bournemouth:

 

Related posts

NDËRPRERJA E KAMPIONATIT NGA TËRMETI/ Derbi Partizani-Tirana ende pezull, Flamurtari shpreson për pikë në

Delo.autor

Bonucci nxjerr bllof Chelsean dhe Manchester Cityn, agjenti konfirmon qëndrimin tek Milan

Q.Autor

INTERNATIONAL CHAMPIONS CUP/ Hidhet shorti për 12 skuadra, ja 18 supersfidat (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment