Ndeshjet Live Premier League Sport

MANCHESTER CITY-WOLVES/ Guardiola kërkon fitoren e radhës (FORMACIONET ZYRTARE)

Manchester City kërkon ta vazhdojë presionin mbi liderin e Premierligës, Liverpoolin, por e pret ndeshje e vështirë kundër Wolves sot në Etihad.

Kampioni në fuqi është ndalur dy herë, me një barazim dhe një humbje, në fillim të sezonit të ri në përpjekje për ta mbrojtur titullin.

Që prej humbjes tronditëse nga Norwich, skuadra e Pep Guardiolës i ka fituar dy ndeshjet e radhës dhe të njëjtën synon ta bëjë sot kundër Wolves.

Liverpooli tani është shkëputur në krye të renditjes tabelore me pikë maksimale nga tetë ndeshje, tetë më shumë se City.

Wolves, ndërkohë, janë në kërkim të fitores së dytë këtë fillim sezon, pasi janë mposhtur dy herë dhe kanë barazuar dy herë të tjera.

Formacionet zyrtare të të dy skuadrave për ndeshjen që nis në orën 15:00:

Manchester City:

Wolves:

Related posts

E BUJSHME/ “CAS-i” ka vdekur, presidenti i La Ligas nuk përmban inatin

Delo.autor

Salah e tregon përsëri humanizmin e tij, ja xhesti i rradhës

Sadik.Autor

Ecuria ‘e frikshme’ e Cityt në kampionat, Jesus qëndron në këmb në tokë

Q.Autor

Leave a Comment