Futboll La Liga Sport

BARCELONA BËN GODITJEN E MADHE/ Presidenti i “Katalanasve” nis marrëveshjen për talentin 20-vjeçar…

Eric Abidal, drejtori sportiv i Barcelona-s, ndodhet në Brazil për të kërkuar talente të reja dhe emri më i nxehtë, sipas Sport, është ai i 20-vjeçarit Ederson.

Katalanasit duket se kanë zhvilluar një takim me  Cruzeiro-n, klubi i mesfushorit, dhe menaxherin e tij. Vetë lojtari nuk ka dashur të zbulojë shumë, duke thënë se: “Për këto gjëra mendon menaxheri im, por ndihem krenar”.

Cruzeiro zotëron 50% të kartonit të Ederson, ndërsa 40% zotërohen nga Deportivo Brasil. Kontrata e tij me klubin brazilian skadon në 2013-ën.

Related posts

Në gjurmët e Weah, sulmuesi i famshëm mund të bëhet president i Kamerunit

Sadik.Autor

“MISTER, NUK E NDJEJ TË…”/ Zbulohet biseda Higuain-Gattuso

Delo.autor

SERIE A/ Letra prekëse e Buffon për tifozët e Juventus

Sadik.Autor

Leave a Comment