Futboll Seria A Sport

ËSHTË ZYRTARE/ Stefoano Pioli firmos për Milan, mungon prezantimi dhe…

Ditën e sotme, do të nisë zyrtarisht aventura e Stefano Piolit te Milani.

pioli

 

Xhampaolo u largua pas rezultateve të dobëta dhe Pioli tashmë ka marrë drejtimin e Milanit.

Ai ka firmosur me “Djallin”, në orën 13:00 do të prezantohet, dhe në orën 15:30 do të kryejë stërvitjen e parë në “Milanelo”.

Pioli nënshkroi në mëngjes një kontratë dy-vjeçare, me të ardhura 2 milionë euro në sezon.

pioli

Tashmë mbetet të shihet nëse ai do të ketë “shkopin magjik” për të ndryshuar situatën te Milani, që këtë fillim sezonin ka qenë shumë nëgative

Related posts

HARBOHEN TIFOZËT E INTERIT/ E ardhmja e ICARDIT: Wanda NARA e zbulon “pa dashje” (FOTO)

Isa.Autor

LIVE/ LIGA E KOMBEVE: Bullgaria përmbys Qipron, Maqedonia shënon edhe të 4-tin (VIDEO)

Isa.Autor

LIVE Tirana-Kukësi/ “Djall dhe engjëll”, Abibi shkakton penallti, por ia pret po vetë Rexhinaldos (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment