Futboll Sport

CR7 MASKOHET PËR HALLOWEEN/ Shikoni çfarë bën në qendrën stërvitore të Juventus (VIDEO)

Në prag të natës së Halloween, Juventus ka parë me të vërtetë shtrigat.

Penalltia e transformuar nga Cristiano Ronaldo në minutën e 96-të kundër Genoa-s ka shmangur barazimin e dytë radhazi të bardhezinjve dhe i ka kthyer ata në vendin e parë të renditjes, të cilin e kishin humbur përkohësisht pas fitores së Inter-it kundër Brescia-s.

Kështu, tri ditë para derbit kundër një Torino në krizë, kampionët në fuqi të Italisë kanë patur mundësi ta festojnë me të vërtetë Halloween-in.

Ai që ka menduar për gjithçka ka qenë Cristiano Ronaldo, i cili ka vendosur të shkojë i maskuar në Continassa për të trembur shokët e skuadrës.

Juventus ka publikuar gjithçka rrjetet sociale, duke zbuluar edhe identitetin e “lojtarit misterioz”. Gjithsesi, nuk ka qenë e vështirë për tifozët dhe disa nga shokët e skuadrës që ta njihnin se kush fshihej pas maskës.

View this post on Instagram

Happy Halloween everyone 🎃👻

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

 

Related posts

Barazim spektakolar në Andaluzi, Sevilla nuk përfiton ndaj Villarealit

Sadik.Autor

NJË VIDEO PËR TA NISUR DITËN MBARË! CR7 feston si i “ÇMENDUR” golin e të birit

bora.autor

Nice e Balotellit luan shansin e fundit kundër Lyon për Evropën

Sadik.Autor

Leave a Comment