Futboll Kupa e Shqipërisë Sport

KUPA E SHQIPËRISË/ Mbyllet turi i parë, njihuni me çiftet e fazës tjetër

U luajtën ditën e sotme, ndeshjet e kthimit të turit të parë të “Kupës së Shqipërisë”, që vendosën se cilat skuadra u kualifikuan në fazën tjetër.

Me skuadrat e kaluara në turin tjetër, është krijuar dhe tabloja e ndeshjeve që do të shohim në fazën tjetër.

Në Grupin A, do të kemi përballje interesante, aty ku Vllaznia do të ndeshet me Flamurtarin. Partizani me Besëlidhjen, Kastrioti- Tirana dhe Erzeni-Teuta.

Në Grupin B, bie në sy çifti mes Bylisit dhe Skënderbeuut. Ndërkaq Besa do të përballet me Luftëtarin, ndërsa dy çiftet e tjera janë: Lushnja- Kukësi dhe Laçi-Apolonia.

Ndeshjet e para do të luhen në datën 22 janar të 2020-ës, ndërsa të kthimit në 5 shkurt të 2020-ës.

Grup A:

Besëlidhja- Partizani

Erzeni- Teuta

Vllaznia-Flamurtari

Kastrioti-Tirana

Grupi B :

Lushnja- Kukësi

Besa- Luftëtari

Bylisi-Skënderbeu

Laçi-Apolonia

Related posts

VDEKJA E KOBE BRYANT/ Detaje të reja nga aksidenti, për ku ishte nisur legjenda dhe vajza e tij

Delo.autor

ZBULON “PLESHTIN” DHE YLLIN E EKIPIT/ Mesfushori i PSG-së: Është një ëndërr të luash përkrah tij, ndërsa Neymar nuk…

Delo.autor

SULMUESI CUTRONE ZBARKON NË PREMIER LEAGUE/ Milan arrin marrëveshjen me klubin anglez…

Delo.autor

Leave a Comment