Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Starton super sfida Manchester United-Liverpool

Manchester United dhe Liverpool do t’i matin forcat në “Old Trafford” nga ora 17:30, sfidë e vlefshme për javën e nëntë në Premierligë.

Martial nuk ia ka dal që të jetë titullar, ai e nis sfidën nga stoli, derisa De Gea është rikuperuar pas shqetësimeve që pati ditë më parë me Spanjën.

Pogba, Matic, Shaw, janë disa prej mungesave të shumta që po vuan Unitedi.

Kurse për Liverpoolin është kthyer Alisson, mungojnë Shaqiri dhe Salah.

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Manchester United dhe Liverpool.

“Djajtë e Kuq” vijnë në këtë ndeshje pas një starti shumë të dobët të sezonit, vetëm nëntë pikë në tetë takime, derisa Liverpooli kërkon fitoren e nëntë në po kaq ndeshje në Premierligë.

Man United aktualisht gjendet në pozitën e 14-të, kurse Liverpooli në pozitën e parë me 5 pikë më shumë se Manchester City.

 

 

LIVE/ Mancheter United – Liverpool 0-0

 

MINUTA 1/ Nis sfida

Related posts

“KËRKOJ FALJE PORTIERIT PAS…”/ Sulmuesi i Kukësit ironizon “Gardianin” e Tiranës pas golit të Limajt (FOTO)

Delo.autor

SHPËRTHEN ish-kampioni i botës/ Ka fjalë të RËNDA për NEYMAR dhe sheikët e…

Isa.Autor

U LARGUA NGA JUVENTUS/ Ende i papunë, derbi në Serinë A për të marrë Allegrin

Delo.autor

Leave a Comment