Futboll Sport

“VEND I PREFERUAR I HAJDUTËVE”/ Një tjetër futbollist spanjoll bie pre e grabitjeve, autorët marrin 100 mijë euro (FOTO)

Shtëpitë e futbollistëve në Spanjë, kohët e fundit, janë kthyer në një prej vendeve më të preferuara për hajdutët.

Pas Benzema-s, Isco-s, Umtiti-s , Lucas Vázquez-it, Piqué-s, Thomas-it, Alvaro Morata-s, dhe Casemiros, radhën e kishte shtëpia e futbollistit të Celta Vigos, Iago Aspas.

Ngjarja ka ndodhur mes orës 20:30-23.30 të premten në mbrëmje. Policia raporton, se kjo grabitje, është kryer nga hajdutë profesionist, të cilët më parë i kanë studiuar mekanizmat e sigurisë në shtëpinë e lojtarit.

Raportohet se hajdutët kanë arritur që të marrin,stoli, rroba dhe një koleksion orësh. Vlera  e tyre thuhet se kap shifrën e 100,000 mijë eurove.

Sipas gazetës lokale, ‘La Vox de Galicia’, lojtari dhe familja e tij ishin larg rezidencës në Moaña kur ndodhi incidenti.Image

Related posts

KOSOVË/ Ballkani i Bledi Shkëmbit fiton dhe merr kryesimin, Llapi mposht Arbërinë

Delo.autor

Djaloshi nga Kosova është identik me Gerrard Pique

Q.Autor

Interi nuk dorëzohet, sulmi final për Modriç. Oferta rritet me 10 mln euro

Sadik.Autor

Leave a Comment