Futboll Sport

JEPET PENALLTI E DISKUTUESHME/ VAR-i shkakton sërish polemika në Itali (VIDEO)

Teknologjia VAR vazhdon të shkaktojë polemika në Serie A.

Sfida mes Lecce-s dhe Cagliarit u mbyll në barazim 2-2, por fillimisht miqtë kaluan në avantazh pas një 11-metërsh të diskutueshëm.

Gjithçka u vendos pas konsultimit me sistemin VAR. Nga pamjet mund të dallohet që lojtari i Lecces e prek topin me dorë brenda në zonë, pavarësisht se bëhet fjalë për çështje milimetrash ndoshta.

Related posts

VENDOSET NË MESFUSHË/ Spanja mjeshtre por Italia nuk është më “klasë punëtore”

Delo.autor

11 kandidatët për Këpucën e Artë, kryeson Salah dhe Messi

Sadik.Autor

CHAMPIONS/ Chelsea mposht Rennes “falën” Dalbert, Sevilla realizon merekullinë me 10 lojtarë

Delo.autor

Leave a Comment