Futboll Seria A Sport

“IBRAHIMOVIC TË MBUSH KOKËN ME…”/ Maldini zbulon paraskenën për blerjen e yllit suedez

Duke parë ecurinë e Milanit prej tij dhe me golat e shumtë, drejtori teknik i Milanit, Paolo Maldini tregon prapaskenën sesi u ble Zlatan Ibrahimoviç dhe se çfarë impakti pati suedezi me Milanin:

“Ibra ishte tashmë një ide e janarit të kaluar me Leonardon, ne kishim biseduar me të dhe Raiolan. Por ai kishte dhënë fjalën LA Galaksi dhe ai tha se do të flisnim përsëri për këtë temë.

Isha shumë i sigurt se kishte rrezik, sepse ai kishte luajtur në MLS, me gjithë respektin por Atje futbolli është tjetër gjë. Ne i ofruam një kontratë 18-mujore.

Zlatan të mërzit dhe të mbush kokën me fjalitë e tij. Ai është konkurrues. Ka të drejtë të vendosë qëllime në veten e tij”, përfundon Paolo Maldini.

Related posts

LEVANTE-BARCELONA/ “Katalanasit” me objektiv fitoren në këtë ndeshje për garën për titull (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Giggs kritikon Manchester United: Mbappe dhe Gabriel Jesus na kanë ikur nga duart!

Q.Autor

KA EDHE KËSHTU/ I uroi FAT arbitrit në DERBI, Guardiola rrezikon DËNIMIN ABSURD

Isa.Autor

Leave a Comment