Futboll Sport

”NUK ISHTE GJEST I BUKUR”/ Del Piero flet për largimin e Cr7 nga stadiumi

Gjesti i Cristiano Ronaldo-s para dy javësh me Juventusin vijon ende të prodhojë polemika në Itali. Së fundmi ka qenë një legjendë e Juventusit, Del Piero, i cili ka kritikuar portugezin duke thënë:

“Të ikësh nga stadiumi para se të mbyllet ndeshja, nuk është një veprim i bukur për një lojtar si Ronaldo. Megjithatë, ajo që ka më shumë rëndësi është sjellja e tij në përditshmëri. Kristiano është një profesionist i madh dhe ndaj shokët ekipit e duan. Starti i sezonit, nuk ka qenë i mirë, por diferencën ai mund ta bëjë një shkurt.”

Ronaldo nuk u grumbullua nga Juventusi në ndeshjen e fundit në kampionat kundër Atalantës, me pretendimin se ishte i dëmtuar.

Related posts

Barcelona/ 5 dallimet midis finales së Copa del Rey dhe Romës

Sadik.Autor

IBRAHIMOVIC NË “SANREMO”/ Amadeus: Jam interist, e përgëzoj Milanin. Ylli Suedez: Do arrijmë rekord…

Delo.autor

E ARDHMJA E ICARDIT NË UDHËKRYQ/ Interi piketon dy gjigantët e sulmit për…

Delo.autor

Leave a Comment