Futboll Sport

PSG MBROHET NGA REALI/ Përgatit ofertën faraonike për Mbappe

PSG po i druhet sulmeve dhe sinjaleve të Real Madrid-it drejt Kylian Mbappes. Trajneri Zinedine Zidane ka dalë hapur se e do në Madrid kampionin e botës, ndërsa reagimet e tij dhe deklaratat flirtuese nuk i kanë pëlqyer aspak drejtuesve të ekipit francez.
Leonardo ka reaguar kundër madrilenëve, ndërsa ka nisur bisedimet me agjentët e Mbappesë për të rinovuar kontratën. Sulmuesi është i lidhur deri në vitin 2022 me ekipin francez, ndërsa frika se lojtari mund të largohet ka shtyrë PSG për të biseduar për rinovimin e tij.

Klubi do t’i ofrojë një rrogë të çmendur duke kaluar dhe përfitimet e Neymarit, Me rrogën e re, i riu do të bëhet futbollisti më i paguar i ligës dhe një prej më të paguarve në botë. Mbappe është në hall, pasi po joshet shumë dhe nga Reali, pavarësisht se madrilenët i ofrojnë një kontratë me rrogë më të vogël. Rroga aktuale e francezit është 17.5 milionë euro, ndërsa pritet që të kapë shifrën e 40 milionë eurove.

Related posts

PAS BARAZIMIT ME LAÇIN/ Trajneri Stojku: Futbolli nuk matet me rastet e humbura, për penalltinë…

Delo.autor

DERBI/ Egbo gjen metodën e karikimit: Në kohën time Tirana e niste ndeshjen 1-0

Delo.autor

ËSHTË BËRË VIRALE/ Shikoni macen që “rrëzon” pilotin nga ekrani i televizorit (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment