PENALLTI NË FRYMËN E FUNDIT DHE ME POLEMIKA/ Enea Jorgji protagonist në Europa League (VIDEO)

Një treshe gjyqtarësh shqiptarë me kryesor Enea Jorgjin dhe asistenë Rejdi Avdo dhe Ridiger Çokaj vendosën drejtësi në sfidën mes Beshiktashit dhe Slovan Bratislavës.

Skuadra turke arriti të triumfonte me rezultatin 2-1 falë golit të shënuar në minutat e fundit nga serbi Adem Ljajiç me 11-metërsh, teksa nuk munguan kontestimet nga miqtë. Gjithsesi pamjet duket se i japin të drejtë treshesh shqiptare, pavarësisht protestave të futbollistëve të Slovanit.

Enea Jorgji

Gjithashtu duhet thekuar se në minutën e 74-t pati një pretendim nga Beshiktashi për një prekje të topit me dorë, por për gjyqtarin Jorgji gjithçka ishte e rregullt, aksioni vazhdoi dhe Rroco, arriti të shënonte me kokë. Për me tepër ndiqni pamjet e mëposhtme: