Futboll Kategoria Superiore Sport

TËRMETI TRAGJIK/ “Ultras Guerrils” marrin nismën bashkë me klubin e Partizanit: Ndihmoni sadopak për të lehtësuar tmerrin…

Tifo-grupi i Partizanit, “Ultras Guerrils”, janë solidarizuar gjithashtu me të prekurit nga tërmeti në Shqipëri.

Në një postim në “Facebook”, tifozët njoftojnë se bashkë me klubin e Partizanit, kanë nisur mbledhjen e ndihmave te Baza 46. Tifozët e kuq ftojnë këto sipas mundësisë të kontribuojë me ushqime, veshmbathje apo batanije.

POSTIMI I GUERRILS

NJOFTIM

Ultras Guerrils se bashku me FK Partizani ka nisur mbledhjen e ndihmave te Baza 46 per te prekurit nga termeti.

Secili eshte i ftuar qe sipas mundesise te kontribuoje me ushqime,veshmbathje,batanije,ngrohese e cdo gje qe mund ta shihni te arsyeshme se mund te jete e nevojshme per t’ja u lehtesuar sadopak keto dite tmerri.

Te gjitha kontributet do dergohen ne Thumane.

ECiM se bashku!

1

Related posts

Ndeshja më e çmendur në botë: zgjati 84 orë dhe luajtën thuajse 3000 vetë

Isa.Autor

Kukësi humbi ndaj Flamurtarit/ Cungu: Nuk mund të luash në një fushë PATATESH

Isa.Autor

Begeja: Kukësi shquhet për mundje. Arbitri ndikoi tek ndeshja

Q.Autor

Leave a Comment