Formula 1 Sport

TRONDITET FORMULA 1/ Max Verstappen me akuza të rënda ndaj Ferrarit, ja shkaku befasues

Max Verstappen ka sulmuar Ferrarin pas çmimit të madh të Amerikës, ku ai është renditur i treti. Mesa duket bëhet fjalë për një avantazh të parregullt të Ferrarit në motor. Skuderia është kundërpërgjigjur menjëherë, duke i quajtur deklaratat e tij qesharake.

Kokëkuqja ishte shumë e ngadaltë gjatë pjesës së drejtë të pistës në Austin të Teksasit, dhe Verstappen ka akuzuar Ferrarin për hile në mesin e sezonit, ku ishte skuadra më e shpejtë në pjesët e drejta.

“I kemi parë me vëmendje të dhënat. Shpejtësia maksimale e tyre është shumë ndryshe në garat e fundit,” është shprehur edhe shefi i Mercedesit Toto Wolf.

Related posts

U LËNDUA NË SUPERKUPË/ KOVAC merr lajmin e mirë: DËMTIMI i ALABA nuk është SERIOZ

Isa.Autor

“KAM DIÇKA NË MENDJE”/ Mourinho përgatit rikthimin: Dua të punoj me një klub…

Delo.autor

Ndeshja e basketbollit përfundon në sherr masiv, të rinjtë rrahin arbitrin (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment