Futboll Sport

“VAR MË SHQETËSON SHUMË”/ Irritohet Insigne: Rocchi më drejtoi gishtin dhe më tha…

Lorenzo Insigne ka shpërthyer në akuza pas ndeshjes së djeshme ku Napoli u mposht në transfertë nga Roma. Shkak ka qenë një penallti e akorduar kundër nga arbitri Rocchi, teksa sulmuesi pretendon se i njëjti rast në fundjavën e kaluar nuk është cilësuar si faull.

Image

Insigne ka theksuar se VAR duhet të funksionojë njëjtë për të gjithë. “ Ajo që më shqetëson më shumë është VAR. Në ndeshjen e kaluar i njëjti rast kundër nesh nuk është cilësuar faull. Nëse VAR është i njëjtë për të gjithë, duhet të funksionojë për të gjithë. Duhet të qëndrojmë të qetë, pasi përndryshe do të çmendemi.

Kam pyetur arbitrin Rocchi për faullin në fund kundër Lozanos, por më drejtoi gishtin dhe më tha se kam bërë më shumë gabime se ai në fushë”, u shpreh Insigne.

Image

Related posts

ISLANDA, “TRENI I FUNDIT” PËR NË “EURO 2020″/ Ndryshimet e kombëtares sonte në ‘Elbasan Arena’ (FORMACIONI)

Delo.autor

E KONFIRMON VETË SPONSORI XHAFERI/ Zbulohen 3 objektivat e Vllaznisë në merkato

Delo.autor

“Finale e mallkuar”, pas Salah edhe Karvahal rrezikon ndjeshëm Botërorin

Sadik.Autor

Leave a Comment