Europa League Futboll I pakategorizuar Sport

ALKMAAR-MANCHESTER UNITED/ Solskjaer i beson talenteve (FORMACIONET ZYRTARE)

Manchester Unitedi ka udhëtuar në Holandë për përballjen me AZ Alkmaarin në kuadër të Ligës së Evropës, që do të zhvillohet sonte në orën 18:55.

“Djajtë e kuq” do të tentojnë ta sigurojnë një fitore bindëse kundër holandezëve, për të qenë në humor të mirë para përballjes me Newcastle në Premeirligë këtë fundjavë, transmeton Gazeta Express.

Lojtarët e Ole Gunnar Solskjaer së fundi luajtën të hënën, në barazimin 1:1 në shtëpi kundër Arsenalit. Edhe pse “Djajve të kuq” u mungojnë disa lojtarë kryesorë për këtë ndeshje, ata janë favoritë për ta siguruar sonte fitoren e dytë radhazi në Evropë.

Kundërshtarët e tyre holandezë barazuan 2:2 me Partizanin e Beogradit në ndeshjen hapëse të Grupit L të edicionit të ri të Ligës së Evropës, gjatë muajit shtator, përkundër që kishin luajtur me dhjetë lojtarë.

Mirëpo, skuadra e Eredivisie, nivelit të parë të futbollit në Holandë, do të shpresojë se do të mundë t’i shmangë incidentet e atilla kundër skuadrës së Solskjaerit sonte.

Formacionet zyrtare të të dy skuadrave:

Alkmaar:

Manchester United:

 

Related posts

E BUJSHME/ Zbulohet PAKTI SEKRET mes NEYMAR dhe SHEIKUT, do largohet në verë tek…

Isa.Autor

ARRESTIMI I PORTIERIT TË PARTIZANIT/ Sinemati: Nuk duhet të shohim vetëm Hoxhën, në Superligë janë të gjithë të pirë

Isa.Autor

Revolucion në NBA, vjen linja e 4-pikëshit

Sadik.Autor

Leave a Comment