BARAZUAN NË FRYMËN E FUNDIT/ Shikoni britmën e madhe të Zidane pas golit të Benzema (VIDEO)

Real Madridi nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 ndaj Valencias, në një ndeshje që dhuroi spektakël.

Madrilenët rrezikuan ta humbnin ndeshjen, teksa deri në minutën e 95’ ishin në disavantazhin, nga një gol i shënuar nga Soler në minutën e 78’. Ishte Karim Benzema, i cili në minutën e 95’ shënoi pas një rrëmujë në zonën kundërshtare, duke i dhënë barazimin ekipit të tij.

Pikërisht ky gol u festua shumë nga Reali, sikur ai të kishte qenë goli i fitores dhe jo i barazimit. I madh ishte edhe gëzimi i trajnerit Zidan, i cili ka shpërthyer pas golit të barazimit.

Ky i fundit është kapur nga kamerat, teksa bërtet me të madhe sapo shënohet goli, e cila tregon se sa shumë e ndjen ai një ndeshje.