FITORE SPEKTAKOLARE/ Kampionët e Italisë mposhtin Sampdoria-n dhe ngjiten në vendin e tretë

Juventusi ka fituar një ndeshje delikate kundër Sampdorias me rezultatin 2-0. Transferta delikate, por që u mbyll me 3 pikë, pavarësisht se skuadra kampione e Serie A nuk dhuroi shumë në fushën e lojës.

Sfida u hap nga Chiesa në minutën e 20′. Një aksion mjaft i mirë nga miqtë që ndëshkuan me italianin. Morata pasoi mjaft mirë për Chiesan dhe ky i fundit nuk gaboi para portës për 1-0.

U mendua se ndeshja do të mbyllej me rezultatin 1-0, por ishte Ramsey që dyfishoi në minutën e 90’+2′. Cuadrado i dhuroi një pasim të saktë dhe mesfushori uellsian nuk gaboi. Juventusi ndodhet në vendin e tretë me 39 pikë.