Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

DREJT LARGIMIT NGA ITALIA/ Elseid Hysaj do të transferohet në janar tek ekipi…

Elseid Hysaj është shumë pranë largimit nga Napoli, teksa Roma shihet si destinacioni i mundshëm i shkodranit. Lajmi është pohuar kohët e fundit edhe nga menaxheri Mario Xhiufredi, ndërkohë që së fundmi, “Calciomercato.com”, raporton se kapiteni i Kombëtares do të bashkohet me Romën në merkaton e janarit.

Probleme në krahët e mbrojtës për kryeqytetasit, e bëjnë të domosdoshëm nevojë për afrimin e një mbrojtësi krahu. Kontrata e mbrojtësit skadon verën e vitit 2020. Sidoqoftë, verdhekuqtë mund të gjejnë një marrëveshje me një tarifë të ulët për afrimin e shqiptarit.

Related posts

MILAN-BOLOGNA/ Calhanoglu shënon me “ndihmën” e portierit (VIDEO)

Delo.autor

VAZHDON TË SHKËLQEJË NË SLLOVENI/ Endri Çekiçi shënon në fitoren Olimpijas (VIDEO)

Delo.autor

Lazio dhe Igli TARE nuk ndalen/ Italianët firmosin me sulmuesin dhe mesfushorin e njohur

Isa.Autor

Leave a Comment