Formula 1 Sport

FORMULA 1/ Ferrari me 3 makina për të mundur Mercedes në sezonin 2020

Kjo do të jetë një periudhë e ngjeshur me punë për Ferrarin, në përgatitjet për sezonin 2020 të Formula 1. Sipas mediave italiane, drejtuesit e “kokëkuqes” do të përgatisin 3 tipe të ndryshme makinash (telajo) për testet dimërore që do të zhvillohen në shkurt.

Mësohet se dy tipet e para të makinave do të testohen në pistën e Montmelo, në testet që do të zhvillohen fillimisht më 19-21 shkurtit dhe më pas më 26-28 shkurt. Ndërsa tipi i tretë i telajos do të testohet më herët, në testet e gomave Pirelli.

Ferrari ka bërë me dije se prezantimi i makinës së re do të kryhet më 11 shkurt.

Related posts

JUVENTUS-LOKOMOTV MOSCOW/ Ronaldo synon një rekord tjetër në Champions

Delo.autor

LIVE/ Mbyllet derbi Partizani-Tirana në “Air Albania”. Rezultati 1-2

Delo.autor

PUBLIKOHET SHIFRA/ Ja sa vlen Tirana sipas kartonëve të lojtarëve. Më i shtrenjti është… (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment