NEYMAR HUMB PENALLTINË/ Mbappe shkëlqen me dy gola në fitoren e PSG-së

Tjetër ndeshje në Francë, tjetër paraqitje fantastike e Mbappen

Kylian Mbappe ka lënë nën hije Neymar Juniorin, duke shkëlqyer dhe shënuar dy gola në fitoren 4-0 të PSG-së kundër St Etiennen.

Mbappe shënoi në minutat 43’ dhe 89’, derisa golat tjerë i shënuan Paredes 9’ dhe Mauro Icardi në minutën e 72’.

Në këtë ndeshje kishte mundësi të shënonte edhe Neymar Junior, por gaboi nga pika e bardhë në minutën e 62’.

Pas kësaj fitore, PSG ka shkuar në kuotën e 42 pikëve në Ligue 1, 7 më shumë se Marseille gjithashtu dhe me një ndeshje më pak të zhvilluar.