Futboll International Sport

PËRCAKTOHEN VAZOT E NATIONS LEAGUE/ Shqipëria mund të jetë në të njëjtin grup me “Dardanët” (FOTO)

Janë publikuar ditën e sotme edhe vazot e Ligës së Kombeve, teksa në edicionin e ardhshëm, Shqipëria dhe Kosova mund të përballen së bashku në të njëjtin grup.

“Dardanët” ndryshe nga sezoni i shkuar ku ishin në vazon e fundit të Ligës D, këtë sezon, do të jenë në vazon e dytë të Ligës C. Për sa i përket Shqipërisë, kuqezinjtë bëjnë pjesë në vazon e parë të Ligës C së bashku me Greqinë, Malin e Zi dhe Gjeorgjinë.

auto_Kosova-Shqiperia1546784953

Shorti për edicionin e ri të kësaj gare do të hidhet me 3 mars 2020 në Holandë, teksa ekziston mundësia që Shqipëria dhe Kosova të jenë pjesë e të njëjtit grup.

NDARJA E VAZOVE:

vazot

Related posts

PAS BARAZIMIT ME LAÇIN/ Zv.trajneri Xhafa: Nervozizmi u shtua teksa ndeshja nuk…

Delo.autor

RUSI 2018/ 11 goditje 10 gola, këto ishin duart më të pasigurta të Botërorit

Sadik.Autor

Gjoka: Nëse varemi nga gjykimi, atëherë do të jetë e frikshme

Sadik.Autor

Leave a Comment