Futboll Kategoria Superiore Sport

RRUFE NË QIELL TË HAPUR/ Kukësi gjobit trajnerin Duro, i mbahet “gjysma” e rrogës për…

Rrufe në qiell të hapur për trajnerin e Kukësit, Shpëtim Duro. Tekniku i skuadrës verilindore është gjobitur me gjysmën e rrogës, për shkak të deklaratës që bëri pas ndeshjes ndaj Skënderbeut, kundër tifozëve të Kukësit, duke u shprehur:

“Kampionati ka qenë shumë i ekuilibruar. Këta janë djem heronj sepse të gjithë kanë tifozë ndërsa ne na vijnë 5 tifozë këtu dhe shajnë futbollistët e tyre. Jemi në një ambient shumë të ftohtë ndryshe nga skuadrat e tjera dhe të jesh në vendin e parë është meritë e tyre”.

shpetim duro kukesi

Si për ironi të fatit, gjoba ka ardhur në ditën e ditëlindjes, teksa trajneri kryeqytetas festoi ditën e djeshme 60-vjetorin e lindjes. Një vendim që ka zbehur disi atmosferën në kampin verilindor, edhe pse skuadra e mbylli vitin 2019 në vendin e parë, duke u shpallur kampion dimri.

Related posts

E BUJSHME/ Merkato e “flaktë” për MILANIN, vijnë dy lojtar të rinj tek kuqezinjtë

Isa.Autor

Mesfushori “tradhton” Liverpool, flirton me Real Madrid

Sadik.Autor

FESTOI DITËLINDJEN/ Erion Braçe ka një urim të veçantë për Bathën: Nuk të takova kurrë, por…

Delo.autor

Leave a Comment