Futboll Sport

“ZOTI E BEKOFTË SHQIPËRINË”/ Ish-lojtari Kukësit feston me shqiponjë për të prekurit nga tërmeti (FOTO)

Feronikeli mposhti me rezultatin 5-0 A&N ditën e djeshme, në ndeshjen e vlefshme për 1/8 e Kupës së Kosovës.

Një nga autorët e golave ishte edhe ish-futbollisti i Kukësit, Zhan Karioka. Ky i fundit realizoi golin e tretë për Feronikelin, të cilin e dedikoi pikërisht për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri.

Braziliani festoi me shqiponjë, dhe pas ndeshjes kishte një dedikim prekës për Shqipërinë, teksa në postimin e tij në “Facebook”, shkruan: “ Kjo foto është për viktimat nga tërmeti në Shqipëri. Një vend ku unë ka mësuar respektin, i cili po kalon një moment të vështirë.

Por unë e di që do ta kalojnë siç kanë kaluar edhe shumë të tjera sepse janë një popull luftarak. Zoti e bekoftë Shqipërinë. Zoti e Bekoftë Kosovën. Forca Shqipëri.”, shkruan Karikoa.kariokaaa

Related posts

DEKLARATA BEFASUESE PËR SHOKËT E KIPIT/ Lojtari i PSG: E ardhmja e Neymar dhe Mbappe tek….

Delo.autor

Kaos dhe sherr në tribunën VIP, Mziu kapet me gjyqtarin tifoz të Luftëtarit (FOTO)

Sadik.Autor

KORONAVIRUSI/ Manchester United do t’i kthejë miliona euro tifozëve nëse…

Delo.autor

Leave a Comment