Futboll La Liga Sport

HIDHET SHORTI I KUPËS SË MBRETIT/ “Los Blancos” dhe Barcelona me fat, Valencia përballë surprizës së këtij kompeticioni

Është hedhur ditën e sotme shorti i raundit 1/16 të Kupës së Mbretit. Dy superfuqitë e futbollit spanjoll Real Madridi dhe Barcelona janë favoritë për të kaluar me sukses këtë fazës së kompeticionit të dytë më të rëndësishëm të futbollit iberik.

Madrilenët sfidohen nga ekipi i kategorisë së dytë Real Zaragoza, kurse kampionët në fuqi të Spanjës, Barcelona do të përballen me Leganesin e vendit të parafundit në La Liga.

Skuadra surprizë e këtij edicioni në Kupën e Mbretit, Kultural Leonesa (eliminuan Atletiko Madridin) do të tentojnë të eliminojnë fituesit e edicionit të kaluar të këtij kompeticioni, Valencian.

Andaluzinët e Sevijas përballen me Mirandesin, ekip që konkuron në La Liga 2.
Të gjitha takimet e kësaj faze zhvillohen me vetëm një ndeshje dhe do të luhen të gjitha në datat 28-30 janar. Në këtë moment të Kupës së Mbretit do të aplikohet dhe VAR-i.

Shorti i raundit 1/16 të Kupës së Mbretit cakton këto përballje:

Badajoz – Granada

Kultural Leonesa – Valencia

Tenerife – Athletik Bilbao

Real Zaragoza – Real Madrid

Mirandes – Sevija

Rajo Vajekano – Vijareal

Barcelona – Leganes

Real Sociedad – Osasuna

Related posts

KUPA/ Grupi B: Kroati i Kukësit shënon tripletë, barazojnë Apolonia dhe Lushnja

Isa.Autor

NUK KA AKORD ME MILAN/ Mbrojtësi Todibo zgjedh klubin gjerman…

Delo.autor

Ekipi kualifikohet në Champions, kërkon dyshen Bolt-Gilardino në sulm

Sadik.Autor

Leave a Comment